УКР | ENG

Публікації

Публікації

Винагорода в юридичній компанії

На моє глибоке переконання, система винагород та компенсацій в юридичній компанії (як, зрештою, і в будь яких інших) повинна бути гармонійною складовою партнерства у такій соціальній групі. Тому, вважаю, що винагорода, в будь якому випадку повинна бути складовою мотивації, а не маніпуляції. Ми маніпулюємо людьми, якщо переконуємо їх діяти не з їхніми, а згідно наших інтересів. Для мотивування людей необхідно знаходити цілі корисні обом сторонам і тоді формується міцне, ефективне, високоморальне партнерство для їх досягнення. Очевидно, що, наприклад премія може бути як мотивацією так і маніпуляцією в залежності від інших проявів направлених на співпрацю в колективі. Саме співпрацю потрібно стимулювати, а не просте виконання тих чи інших дій.

Найдосконаліша, але механічна система винагород ніколи не замінить вміння мотивувати тобто надихати інших, пробуджувати ентузіазм у людей. Невже хтось думає, що рівень винагород у футболістів «Динамо»(Київ) на сьогоднішній день нижчий ніж в інших клубах? Дуже важливо, щоб будь яка винагорода була проявом щирої турботи до партнера (а кожен працівник мав би стати партнером в досягненнях цілей) і сприймалась ним так само. Звертаю увагу, що поза межами цих роздумів залишилась заробіть плата (ставка)як така. Тому, вважаю, що проявляти свою щиру турботу чи щиро відзначати певні досягнення інших не тільки можна, але і корисно з допомогою також і премій, соціального пакету чи іншої фінансової допомоги. Слід лише пам’ятати, що просто «відкупитись» (як часто ми поступаємо зі своїми дітьми) буде замало, якщо ми прагнемо викувати ефективне і високоморальне партнерство в нашій соціальній групі. Також, звичайно здійснювати такі заходи нам повинен дозволяти фінансовий стан підприємства.

Чи можливо мотивувати без маніпулювань і залякувань?

Якщо задумаємось над питанням, що ми маємо такого, що нам не дАно, то прийдемо до висновку, що кожна професія має служити не для збагачення, а найперше для служіння іншим людям.

Тому перш ніж підняти палець і обмовити чи засудити іншого згадаймо, що і ми не є непомильними.

Коли втомились і скаржимось на роботу, подумаймо про інвалідів, безробітних і всіх тих хто мріяв би про наше місце.

І перш ніж скаржитись на життя, подумаймо про тих хто пішов з життя занадто рано.

А коли похмурі думки переслідують нас давайте посміхнемось і подумаймо: « Я все ще живий і потрібний».

Яким’як Олег
Керуючий Партнер, адвокат ЮФ «Кушнір, Яким'як та Партнери»
Український юрист №12 (120) грудень 2012

Назад